Národní muzeum Zrenjanin (Srbsko) hledá partnery ke společnému projektu Travelling Fortress k prezentaci a digitalizaci již zaniklého dědictví

Muzeum mimo jiné vyhrálo ocenění Evropské muzeum roku 2015. Projekt se má zaměřit na kulturní dědictví, které již kvůli historickým okolnostem neexistuje fyzicky. Pomocí tradičních metod má dojít k rekonstrukci pevnosti Zrenjanin, která by se stala platformou pro moderní způsob prezentace kulturního dědictví. Zapojit se mohou muzea, knihovny, neziskovky, kulturní organizace i IT firmy. Uzávěrka 18. 1. 2018.

Zrenjaninské muzeum se může chlubit více než stoletou tradicí a sbírkou čítající kolem 33 000 předmětů. Model realizovaný v rámci projektu poslouží jako jakýsi polygon pro další obsah a formy rozšířené reality a aplikaci různých druhů digitálních médií. Cílem je vrátit městu svůj historický symbol, přispět k ochraně pevnostních staveb a památek a spojit inovativní přístup s prezentací kulturního dědictví - to vše v kontextu Evropského roku kulturního dědictví 2018.

Jedná se o typ projektu usilující  o financování z programu Kreativní Evropa, konkrétně výzvy Projekty evropské spolupráce. Více informací o tomto zde.

Dokument výzvy

muzeumzr@mts.rs

E dejanborkic@gmail.comPortály

The Culture Programme

IDU na Facebooku:

Kontakty

Kancelář Kreativní Evropa - KULTURA
Celetná 17, 110 00  Praha 1

T 224 809 118, 119, 134
E kultura@kreativnievropa.cz


Kreativní Evropa - MEDIA

Sekce pro kulturní dědictví

Kontakty v EU

 

 

↑ nahoru