Kreativní Evropa a THE ARTS+ s programem pro nakladatele na Frankfurtském knižním veletrhu 2016

Frankfurtský knižní veletrh je největší světovou událostí v nakladatelském a vydavatelském průmyslu a letos se bude konat 19. - 20. října 2016. THE ARTS+ je tržním veletrhem a konferencí, zaměřující se na kreativní a kulturní sektor. Proběhne poprvé v rámci Frankfurtského knižního veletrhu. Nabídne přednášky, panelové diskuse, workshopy a debaty, které se zaměží na téma dopadů čtvrté průmyslové revoluce a kreativní průmysly.

Evropská komise v rámci těchto událostí 19. října 2016 organizuje "Breaking the mould. : Innovation policies for the creative and cultural sectors." Jedná se o odborný workshop a networkingovou událost, která hledá nové inovační strategie pro kulturně a kreativní průmysly ve stále více se digitalizujícím prostředí. Uvědomuje si přitom mizící hranici mezi kulturou, byznysem a technologiemi.

Další den, 20. října 2016, pak účastníci získají příležitost dozvědět se více o programech financování pro nakladatele pod programem EU Kreativní Evropa. Prezentace budou v angličtině a němčině a zaměří se na výzvy, které budou vyhlášeny na počátku roku 2017 a které nabídnou možnost získat 4-letou finanční podporu pro překlady a podporu evropských děl, ve výši 400 000 eur na nakladatele. Následovat bude prezentace a dotazy v režii zástupců EACEA a Kanceláře Kreativní Evropy KULTUR Německo. Prezentace v němčině začně v 9,30, v angličtině pak v 11,00. Místo konání: hall 4.C room Entente.

Více informací na webech níže obsažených.

W http://theartsplus.com

W http://www.buchmesse.de/en/Portály

The Culture Programme

IDU na Facebooku:

Kontakty

Kancelář Kreativní Evropa - KULTURA
Celetná 17, 110 00  Praha 1

T 224 809 118, 119, 134
E kultura@kreativnievropa.cz


Kreativní Evropa - MEDIA

Sekce pro kulturní dědictví

Kontakty v EU

 

 

↑ nahoru